Przerzucamy się na klienta North America!
Ostatnio ustaliliśmy, iż warto przerzucić się na tłumaczenie klienta amerykańskiego, gdyż więcej osób z niego korzysta, a w dodatku jest on bardziej rozbudowany od klienta europejskiego firmy GameForge.

W związku z tym możecie się niebawem spodziewać kolejnej wersji spolszczenia, pozwalającej na granie po polsku w Aion: Ascension na kliencie NCSoftu (NA). Aktualnie wprowadzamy poprawki (których jest bardzo dużo - stąd spadek liczby procentów całkowitego postępu o 5), tłumaczymy elementy nowego interfejsu oraz dostosowujemy wymiary przycisków i pól tekstowych na potrzeby naszego, nieco dłuższego od angielskiego, języka. Prosimy o cierpliwość!
24.06.2012r.

Komentarze

Qentinios
24 cze 2012, o 16:44

Szkoda tylko że zwykle utrzymywaliście tempo nowej wersji raz na miesiąc, tymczasem ostatnia wyszła 2 miesiące temu. Ale nic, na pewno będę na bieżąco śledził tą stronę, dzięki za to co robicie i życzę wytrwałości.
vaverix
24 cze 2012, o 19:39

Czyli w takim wypadku tłumaczenie nie będzie kompatybilne z launcherem Gameforge i by korzystać z tego trzeba się przenieść na amerykańską wersję gry?

Jak rozumiem - nowy launcher, nowe konta, nowe postacie, ściąganie gry od nowa?

No cóż... Jeśli tak, to na razie się wstrzymam z migracją, lecz sądzę, że nie jest to zły pomysł. Wierzę, że będzie się wygodniej grało z NCSoftem, głównie ze względu na szybsze aktualizacje.

A co z jakością gry - jak duży jest ping?
Jak z wydajnością względem innych graczy?
A płatności (chodzi o sklep z petami, mountami i innymi udogodnieniami)? Nie uśmiecha mi się przelewać pieniędzy na paypal i wymieniać waluty za każdym razem.

Wybaczcie, że pytam tutaj, ale wydaje mi się, że to dobre miejsce na uzyskanie kompetentnej odpowiedzi - szczególnie od strony ekipy IronSquad.
Nie lubię trollingu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Net303
24 cze 2012, o 20:25

Czyli rozumiem że nie będziecie tłumaczyc wersji europejskiej ? :(
25 cze 2012, o 12:49

@Qentinios:
Ostatnio tempo bardzo drastycznie spadło, bo spora część ekipy miała do obronienia magistra lub egzaminy do napisania. Ale jako że nadeszły wakacje, możecie się spodziewać częstszych, a już na pewno obszerniejszych aktualizacji.
@vaverix:
Aktualne spolszczenie (wersja 0.047) jest nadal kompatybilne z wersją europejską (Gameforge), ale nie będziemy go już wspierać. Powód sam podałeś w swoim komentarzu ;)
U mnie ping waha się w granicach 200-400, czyli nie jest najgorzej, zważywszy na to, że na serwerach Gameforge miałem podobnie :)
Nie wiem, o co Ci chodzi z tą wydajnością. A płacić jeszcze nie płaciłem, bo gram w Aiona głównie dla testów i jakoś nie widzi mi się dokładanie do tego swoich zaskórniaków.
Ech
25 cze 2012, o 13:36

Trochę lipa, że nie będziecie już wspierać wersji EU. Niestety, migrować konta, z dobytkiem i wszystkim nie da rady. Trochę godzin poświęciłem na EU. Zresztą z jedną postacią czekałem na pełne spolszczenie, choć widzę, że się nie doczekam, a szkoda :( . Przemyślcie to jeszcze.
vaverix
25 cze 2012, o 14:32

@QooBooS

Okej, w każdym razie dziękuję serdecznie za odpowiedź i życzę powodzenia!
25 cze 2012, o 14:47

@Ech:
Prawdę powiedziawszy do pełnego spolszczenia jeszcze daleko. I jest jeszcze nadzieja, że jakimś cudem spolszczenie do NA będzie działać na EU, choć bardzo w to wątpię. Nie możemy prowadzić dwóch wersji jednocześnie, bo to wiązałoby się z prowadzeniem równolegle dwóch projektów, co jest niewykonalne.
Gambu
26 cze 2012, o 03:09

Jeszcze niedawno pisaliście, że nie będziecie wspierać wersji amerykańskiej, bo jest płatna. Zmienili ostatnio model płatności na f2p? Jeśli tak, to nie mam nic przeciwko waszej decyzji, ale jeśli nadal jest płatna to chyba porzucę Aiona. :(
sato
26 cze 2012, o 05:22

to lipa jednym słowem :/ nie uśmiecha mi się zaczynać grę od początku :/ no nic dojdę do końca spolszczenia i taki będzie finał :/
bedamen
26 cze 2012, o 11:01

): Czy aby napewno nie możecie zostać przy EU? to jest 19 GB ściągania na mojim necie to miesiąc i zaczynanie od nowa? ): miałem już 45 lvl wiecie ile to jest odrabiania? Proszę przemyślcie to jeszcze bo naprawdę stracicie sporo wiernych fanów ):
bedamen
26 cze 2012, o 11:13

co prawda zawsze można przejść drugi raz Asmodianem ale to nie to samo ):
battleking
26 cze 2012, o 11:19

Nie rozsądna decyzja. Liczba graczy korzystająca ze spolszczenia na EU jest o 20% większa niż liczba graczy Polskich na serwerze NA. Równie dobrze, moglibyście wyrzucić całą waszą pracę do śmietnika, co gorsza testując spolszczenie będziecie musieli polegać na graczach abonamentowych, a więc i ilość osób zgłaszających bugi będzie mniejsza. Radzę to jeszcze raz przemyśleć.
interQ
26 cze 2012, o 11:31

Myślę ,że wielu graczy grających na serwerach EU zawiodło się wasza decyzją ... również ja .
Omigot
26 cze 2012, o 12:17

Wydaje mi się, że decyzja jest strzałem w stopę. Ewentualnie zostaje powołanie (rektutacja?) drugiej ekipy zajmującej się wersją EU. W końcu tekst ten sam, pewnie coś w skrypcie trzeba poprzestawiać i tyle. Nie porzucajcie wersji EU. Co prawda NA jest za free odkąd weszło 3.0 (zwane Ascension), ale podobno grając z europy są takie lagi, że głowa mała. Nie mówiąc o tym, że to spolszczenie jest poniekąt siłą napędową europejskich serwerów (sporo polaków grając na EU instaluje właśnie to spolszczenie, pomijając zatwardziałych purystów co to muszą mieć in ingrisz... pomimo iż pewnie nie znają go tak dobrze jakby się mogło wydawać, ale ingrisz jest bardziej pr0). Gdyby jeszcze była możliwość migracji dobytku z EU na NA to można by pomyśleć o zmianie, a tak do lipa.
26 cze 2012, o 14:16

Może to zabrzmieć absurdalnie, ale cieszę się, że napisałem tego newsa :) Nikt nie wypowiada się na forum, mało jest też komentarzy wnoszących cokolwiek do naszego projektu (prócz motywacji, ofkors ;)), a ten sprawił, że coś drgnęło. Nareszcie wypowiadacie się na temat waszych oczekiwań w stosunku do nas, co mnie bardzo cieszy. Chciałbym, żebyście to robili częściej, bo ja sam nie jestem w stanie określić, czego potrzebują gracze.

Faktem jest, że te wersje nie różnią się zbytnio zawartością (głównie linkami podpiętymi do przycisków w grze, np. do rejestracji, sklepu online itp.), ale jest dużo zachodu z dostosowywaniem dwóch wersji jednocześnie. Sam mam na dysku obydwie wersje i mogę na bieżąco testować, czy wszystko działa. Niestety, gram tylko na wersji NA (bo jest bardziej posunięta do przodu), więc będzie musiał mnie ktoś na bieżąco powiadamiać, kiedy wychodzi nowa aktualka do wersji EU. Ktoś jest chętny? :)

Nie mogę tego obiecać, ale postaram się jakoś to ogarnąć, napisać skrypt, który będzie eksportował odpowiednie rzeczy do dwóch wersji lub po prostu stworzę osobną tabelę w bazie danych edytora, która będzie nadpisywała te drobne różnice przy wersji Gameforge. Jeszcze nie wiem, jak to zrobię, ale myślę, że coś się wymyśli :)
interQ
26 cze 2012, o 15:18

@QooBooS
Kamień spadł mi z serca po przeczytaniu twojej wypowiedzi : ) Jestem pewny , że coś wymyślisz .
battleking
26 cze 2012, o 15:52

Qoo, 3.0 wychodzi na EU już nie długo, z chęcią dam znać kiedy dokładnie. :D
Husky
27 cze 2012, o 15:47

Ja właśnie sądziłem, że to EU jest bardziej zaludnione przez polaków... Może NA ma już prawie 3.5, ale tam jest system Pay2Win. Czyli jeśli nie płacisz - jesteś nikim. Dlatego lepiej grać na zacofanym, ale w miarę wyrównanym EU. Ale to tylko moja opinia.
Qentinios
27 cze 2012, o 16:11

z innej beczki: nie działa Wam zakładka kontakt.
http://aion.ironsquad.pl/index.php?strona=kontakt
Ludzik
27 cze 2012, o 21:56

A spora różnica jest pomiędzy wersją EU a NA. Na ma 3.0. Eu będzie miała za niedługo. Kiedyś grałem na NA i się nie da duże lagi itp itd.. Kiedy EU wejdzie na 3.0 spolszczenie będzie działać czy jest to jakiś inny problem niż z samymi różnicami pomiędzy contentem. W końcu to ta sama gra na innych serwerach. Jak dla mnie trochę dziwne z przejściem na klienta NA. A co będzie jak NC włączy blokadę IP.
vEqq
28 cze 2012, o 09:19

Witam skąd można pobrać aiona north america ??
odie2
28 cze 2012, o 09:45

clienta można pobrać z http://na.aiononline.com/ najpierw w górnym prawym rogu daj register potem przejdzie Ci na inną stronę i pobierzesz mały pliczek NCsoft launcher i w nim klikniesz na aiona

połapiesz się, nawet nie trzeba do tego znać angielskiego
vEqq10
28 cze 2012, o 14:30

czyli to jest klient us ??
odie2
28 cze 2012, o 15:37

North America to wkońcu w stanach zjednoczonych ( us ) i na tym kliencie możesz grać w aiona NA ( ważne po zainstalowaniu w NCsoft launcher kliknij File->Setting->Advanced i sprawdź czy masz ustawione North America inaczej będzie wyskakiwał błąd, że nie możesz się połączyć do serwera uwierzytalniającego [ czy jak mu tam ] )
odie2
28 cze 2012, o 17:13

Za ile mniej więcej macie zamiar wypuścić kolejną wersję, która już będzie działać na Aionie NA?
roppio
30 cze 2012, o 10:38

Niedługo wyjdzie Aion 3.0

http://www.aionfreetoplay.com/website/news/3_0mounts
30 cze 2012, o 12:15

Spolszczenie do NA wypuszczę, jak już uporam się z poprawkami wcześniej przetłumaczonych questów (bo tylko na nich mi w tej chwili zależy). Zostało mi ich jeszcze 70, ale to nie problem, bo trzeba tylko poprawiać po parę linijek w całym zadaniu.
Nowy interfejs jest już w dużej mierze przetłumaczony (jednak bez komunikatów, bo nie udało mi się wszystkich wywołać, żeby sprawdzić, czego konkretnie dotyczą), sprawy domków i mountów również są na ukończeniu (ale byłem na razie tylko w Orielu, został Pernon). Wiadomo, że od razu nie zrobi się wszystkiego - nowe elementy gry będą stopniowo tłumaczone. Ale postaram się z tym nie zwlekać :)
mleczyk
30 cze 2012, o 22:43

kolejny powód aby odinstalować Aiona :(
jaca
1 lip 2012, o 17:16

bardzo mi przykro czytać, o zaprzestaniu tłumaczenia wersji europejskiej, no cóż tak czasami bywa:) życzę powodzenia w nowym projekcie, a sam odkurzę słownik angielsko - polski i ...... ogień :P
1 lip 2012, o 22:37

Radzę przeczytać komentarze pod tym newsem :)
Gucci Outlet
18 gru 2012, o 10:11

US science agency Noaa to deliver annual report on polar region after year of record-breaking and extreme weather events
Gucci Outlet http://www.press-release.in/en/authenti ... uk-6177494
アグ ブーツ
10 sty 2013, o 12:39

Party's former deputy leader impersonates Burmese delegate and tells conference 'there's no global warming'
アグ ブーツ http://www.onlyyoucom.com
モンクレールレディース
12 sty 2013, o 08:39

Negotiations fail to reach conclusion amid rows and adjournment caused by lack of agreement on poorly worded texts
2012モンクレールレディース http://starshipexcelsior.com/wiki/index.php?title=モンクレールレディースベスト,-モンクレ
ルイヴィトン 財布
13 sty 2013, o 16:26

Watch the trailer for Kathryn Bigelow's follow-up to The Hurt Locker - a thriller based on the manhunt for Osama bin Laden
ルイヴィトン 財布 http://ymccolumns.info/search.php?searc ... p;tag=true
アグ ムートンブーツ
15 sty 2013, o 11:10

Party's former deputy leader impersonates Burmese delegate and tells conference 'there's no global warming'
アグ ムートンブーツ http://sociotech.net/wiki/index.php/index.php?title=婵€瀹?UGG-銉栥兗銉?搴楄垪銆佺鍐伄鏂颁綔UGG-銉栥兗銉勩€佸叏鍝侀€佹枡鐒℃枡
gucci outlet online bags
17 sty 2013, o 13:50

Watch the trailer for Kathryn Bigelow's follow-up to The Hurt Locker - a thriller based on the manhunt for Osama bin Laden
gucci outlet online bags http://artepages.com/bookmarks.php/railhorn07
Hermes belt
18 sty 2013, o 11:12

Party's former deputy leader impersonates Burmese delegate and tells conference 'there's no global warming'
Hermes belt http://judges.cwars.ru/wiki/index.php/i ... ermes-sale
ムートンブーツugg
21 sty 2013, o 08:22

Party's former deputy leader impersonates Burmese delegate and tells conference 'there's no global warming'
ムートンブーツugg http://www.anfinitinetwork.com/w/index. ... ?title=uggブーツ販売
Gucci Outlet
22 sty 2013, o 07:01

US science agency Noaa to deliver annual report on polar region after year of record-breaking and extreme weather events
Gucci Outlet http://www.hollistaggart.com/member/283314/
ugg ブーツ 激安
23 sty 2013, o 06:54

Negotiations fail to reach conclusion amid rows and adjournment caused by lack of agreement on poorly worded texts
ugg ブーツ 激安 http://game-food.com/index.php?do=/blog ... %96%C2%99/
UGG Boots Outlet
24 sty 2013, o 07:24

US science agency Noaa to deliver annual report on polar region after year of record-breaking and extreme weather events
UGG Boots Outlet http://walkingdead.wikia.com/wiki/User_ ... ?title=UGG
ヴィトン バッグ
27 sty 2013, o 19:25

Party's former deputy leader impersonates Burmese delegate and tells conference 'there's no global warming'
ヴィトン バッグ http://new.ain.az/index.php?do=/blog/29 ... %82%C2%B0/
トリーバーチ
28 sty 2013, o 09:44

US science agency Noaa to deliver annual report on polar region after year of record-breaking and extreme weather events トリーバーチ http://nwac.ecitizentools.com/User:Denn ... TORY-BURCH
Shaman02
11 lut 2013, o 00:24

Witam Chciałbym spolszyć sobie Aion ale nie mogę ponieważ przy uruchamianiu tego programu wyskakuje:
Message
nie można pobrać z serwera aktualne wersji spolszczenia. Przyczyna może być brak połączenia z Internetem lub chwilowe zawiesznie serwera
Kod błędu:
jaca.io.FileNotFoundException: http:/direct.ironsquad.pl/subdomains/slownikaion/launcher/sprawdz_wersje_lanchera.php
-Nie wiem co jest grane mam internet -problem jest stały juń 5 dzień probuje to robic
Posiadam Jave Windows8 32bit
Kontakt Skype : riders0597
gg: 827540
Fake Oakleys
29 kwie 2013, o 17:25

Hi there! I just want to give you a huge thumbs up for the excellent information you have got right here on this post. I will be returning to your site for more soon.| Fake Oakleys http://www.nocandyasses.com/
polo ralph lauren
8 maja 2013, o 13:25

I think this is a real great article post.Much thanks again. Want more. polo ralph lauren http://chemise-ralph-lauren.webs.com/
maillot Allemagne 2013
10 maja 2013, o 00:37

Hey administratorWhy is there a lot of comments that look a lot like spam? maillot Allemagne 2013 http://nouveaumaillotallemagne2013.webs.com/
maillot de foot
13 maja 2013, o 20:30

Nice…thanks for this. maillot de foot http://maillotdefootvintage.blogspot.com/
louis vuitton mens belt
18 maja 2013, o 01:10

Good blog! I truly love how it is easy on my eyes and the data are well written. louis vuitton mens belt http://louisvuittonmensshoe.blogspot.com/
chanel outlet
18 maja 2013, o 06:26

I have been checking out many of your articles and it's nice stuff. I will surely bookmark your site. chanel outlet http://justchaneloutlet.overblog.com
wow gold
19 maja 2013, o 10:58

Awesome, absolutely wonderful. I am just entering into quality writing articles myself, almost nothing slightly alongside your composing probable (ha! ) nevertheless I""d enjoy that you can have this things at some point! wow gold http://www.goldwow.nl
discount louis vuitton handbags
20 maja 2013, o 04:23

Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Want more. discount louis vuitton handbags http://louisvuittononlineoutlet2013.blogspot.com/
neverwinter astral diamonds
21 maja 2013, o 23:17

I really like a lot of these neverwinter astral diamonds. The vast majority of neverwinter astral diamonds have messed up while it's raining require really don't. Slightly highly-priced however it is absolutely important.
maillot de foot
22 maja 2013, o 10:11

I’m really enjoying the theme/design of your site. maillot de foot http://maillotde-footpascher.blogspot.com/
Awesome Bags
22 maja 2013, o 10:58

I am also interested in this topic. I have spent a lot of time on searching this kind of topic. It is very informative. Awesome Bags http://awesomebags.xbagx.com/
buy wow gold
22 maja 2013, o 22:03

things awesome on this buy wow gold http://www.mmogm.com/wow/
nike blazer women
23 maja 2013, o 02:32

Only wanna comment that you have a very decent web site , I love <a href="http://nikeblazesshoesale.webs.com">Nike Blazer High Mens</a> really stands out. nike blazer women http://cheapwomensnikeblazer.webs.com
wow power leveling
23 maja 2013, o 04:56

I obtained this raspberry type A few days prior & chop down in love.!!!!!! I got my for starters list of wow power leveling http://www.mmogm.com/wow/wow-power-leveling.html wow power leveling newcomer 365 days (higher delicious chocolates your) & your concise bailey dull products a year ago as a birthday present. wow power leveling http://www.mmogm.com/wow/wow-power-leveling.html wow power leveling are fantastic, i do not create these individuals through the summer season right here, yet they recognize effective benefit from over the winter. The instant i just wake i am all the way up as well as modest wow power leveling http://www.mmogm.com/wow/wow-power-leveling.html wow power leveling. Or if We're amazing in the evening i put them on. The bulk of my friend need at a minimum One couple. People and even my mother show mine all the time, furthermore there and so very definitely are a really nice clothing pattern. I think generally there as a result lovely and sturdy where they continue for a truly period of time.I am a big fan i encourage these to people :)
burberry bag
23 maja 2013, o 06:06

While the on-going set upward is exceptional - all the shelf about items by Apple past is really interesting. burberry bag http://www.burberrybagoutlet.us/burberr ... g-c-8.html burberry bag
vGugmWaN
23 maja 2013, o 07:18

vGugmWaN http://www.nZ846Tcx2T439ceFgwb62p.com/
vGugmWaN
<a href="http://www.nZ846Tcx2T439ceFgwb62p.com/" title="vGugmWaN">vGugmWaN</a>
longchamp pliage
23 maja 2013, o 10:07

This photos are secondary - we are searching for interesting banter, soulful argument, gripping estuaries and rivers of opinions bursting through the photos. longchamp pliage http://longchamplepliage.tripod.com longchamp pliage
sac guess
23 maja 2013, o 11:02

I know everybody may hate to them, but I don't believe they glance so unhealthy. sac guess http://www.sacsguess.org/ sac guess
sacs longchamp
23 maja 2013, o 12:00

We begin detail to go into detail each one and a number of the benefits that many offers. sacs longchamp http://sacslongchampsensolde.devhub.com/ sacs longchamp
lunette de soleil
23 maja 2013, o 12:01

As people were preparation for this last relocate, Sarah together with I boxed up nearly all of our DVD AND BLU-RAY collection. lunette de soleil http://www.soldeslunettesdesoleil.com/r ... -c-12.html lunette de soleil
Nick: 
Jesteś człowiekiem?