Prace nad spolszczeniem Aiona wstrzymane!
Ze względu na powstanie oficjalnej polskiej wersji językowej Aiona EU, postanowiliśmy zatrzymać prace nad spolszczeniem. Mimo że została ona, naszym zdaniem, dość nieudolnie przetłumaczona przez wydawcę (jest w niej mnóstwo niespójności czy niekonsekwencji), to jednak nie widzimy sensu w kontynuowaniu projektu ukończonego na chwilę obecną w 46%, podczas gdy oficjalna wersja jest kompletna.

To nie jest dla nas łatwe, zważywszy jak wiele czasu i pracy poświęciliśmy temu projektowi. Ale dzięki poczynieniu tak ważnego kroku mamy więcej siły roboczej do tłumaczenia innych, znacznie krótszych pod względem ilości tekstu pozycji, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia tempa pracy w zespole Iron Squad.

Pragnę z tego miejsca oficjalnie podziękować dziesiątkom ludzi, którzy przewinęli się przez projekt i dodali coś od siebie - tym bardziej, że u niektórych to "coś" było znacznie większe, niż można sobie wyobrazić. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy nas wspierali podczas tej mozolnej pracy, której nie było widać końca. Mamy nadzieję, że nasze spolszczenie przypadło Wam do gustu i pomogło w rozwikłaniu zagadek gry.

Pozdrawiamy,
Zespół Iron Squad
01.09.2013r.

Komentarze

odie2
1 wrz 2013, o 14:30

Szkoda, możecie ewentualnie umożliwić przejęcie projektu innym zainteresowanym osobom, które chciałyby robić tłumaczenie na wersję NA.
Qentinios
10 wrz 2013, o 08:10

Wielkie dzięki za te kilka lat - mimo że wg niektórych wasze spolszczenie często było nie trzymające się klimatu gry, to sam fakt grania po polsku był budujący ;). Oczywiście po ang też można grać, ale nie znam na tyle języka, żeby np zrozumieć fabułę - a nie lubię wykonywać questów bezmyślnie, nie wiedząc tak naprawdę o co chodzi. Pozdrawiam.
Arjen
13 wrz 2013, o 01:53

Szkoda... w Aiona nigdy nie zagrałem, ale odkąd powstała ta stronka, regularnie ją odwiedziałem xd Dzięki.
Moreusz
9 paź 2013, o 23:07

A co z aion US? ta wersja jest duzo bardziej aktualna i duzo polakow wybiera gre na tych serwerach. prosze miec na uwadze ze Polacy sa na calym swiecie. Bardzo prosze management tej strony o ustosunkowanie sie do mojego komentarza. spolszczenie do wersji 4.0 bylo by bardzo porzadane.
Deoy
23 paź 2013, o 11:58

Szkoda, bardzo miło mi się grało z waszym spolszczeniem :) Powodzenia w dalszej pracy!
morela
3 sty 2014, o 11:44

Mam już gre EU wersje jak sie nie mylę,czy muszę dać aktualizacje czy starczy sprawdzić pliki,ciekawa jestem czy bedzie działać pl .
Kanitoshi
29 sie 2014, o 14:36

czy jest moze spolszczenie na wersje NA??? pozdrawiam.
Kanitoshi
29 sie 2014, o 14:37

czy jest moze spolszczenie na wersje NA??? pozdrawiam.
zdzira
13 gru 2015, o 20:58

http://www.mmorpg.net.pl/nostale/
Nick: 
Jesteś człowiekiem?