O Projekcie

Aion Free-To-Play to niezwykle rozbudowana gra, zarówno pod względem rozgrywki, jak i ilości tekstu. Naszym celem jest dokonanie pełnej lokalizacji gry, ale przede wszystkim - zrobienie tego tak dobrze, aby nasze tłumaczenie dorównywało tym oficjalnym. Wylewamy ostatnie poty, aby polonizacja była jak najlepsza oraz możliwie jak najlepiej odpowiadała oczekiwaniom fanów, których głos jest dla nas bezcenny. Zapał to rzecz, którą powinni się charakteryzować tłumacze i nam z pewnością go nie brakuje.

Pomysł przetłumaczenia gry Aion zrodził się w październiku 2009 roku, wtedy też ruszyły pierwsze prace. Projekt początkowo prowadziły zaledwie dwie osoby, kiedy jedna z nich w grudniu przypomniała sobie o dawnym znajomym i jego grupie polonizacyjnej. Z inicjatywą wyszedł Jakub "QooBooS" Drozdek, po krótkim przedstawieniu sytuacji doszło do połączenia sił z zespołem Iron Squad i rozpoczęcia współpracy w dwa miesiące później. Od tamtej pory pracujemy wspólnie i razem projekt ukończymy.


Patroni medialni:


CZYM JEST AION?
Aion Free-To-Play to długo oczekiwana gra z gatunku MMORPG osadzona w klimatach fantasy, wręcz obowiązkowa pozycja dla fanów tego typu produkcji. Cechuje ją ogromny, rozbudowany świat pełen przeróżnych magicznych stworzeń, fortec, postaci, umiejętności, zadań i kampanii. Gracz opowiada się za jedną z ras - Eliosami lub Asmodianiami, wybierając jedną z podstawowych klas: Wojownika, Zwiadowcę, Kapłana lub Maga. Prócz grywalnych ras są także takie, którymi steruje komputer: Balaurowie - potężna rasa Drakanów, która za wszelką cenę chce zdobyć panowanie nad światem - i inne nieuczestniczące w wojnie. Niekwestionowanym atutem gry jest piękna grafika, oparta na nowoczesnym silniku CryEngine, co czyni ją jedną z najbardziej zaawansowanych wizualnie gier w swoim gatunku.

O IRON SQUAD...
Iron Squad jest znanym i, mamy taką nadzieję, cenionym zespołem z kilkuletnim doświadczeniem na polu polonizacji gier oraz programów komputerowych. Grupa powstała 30 grudnia 2004 roku, początkowo ograniczając się wyłącznie do tłumaczenia gier z serii Jagged Alliance - kultowych produkcji taktyczno-turowych. Z drugą połową roku 2009 podjęto decyzję o poszerzeniu działalności o gry z innych gatunków - jedną z nich był właśnie Aion.